Reklama

Reklama

Następne Światowe Dni Młodzieży: Kraków lub Afryka

Kraków albo jedno z miast w Afryce - tam zapewne odbędą się następne Światowe Dni Młodzieży z udziałem papieża w 2015 r. Miejsce zlotu Franciszek ogłosi pod koniec lipca podczas ŚDM w Rio de Janeiro. Polski Kościół liczy na to, że będzie gospodarzem spotkania.

Włoscy watykaniści zauważają, że miejsce organizacji Światowych Dni Młodzieży za dwa lata pozostaje nadal zagadką. Polska, która ubiega się o ich organizację, jako jeden z argumentów wskazywała to, że w roku 2015 przypadać będzie 10. rocznica śmierci Jana Pawła II, inicjatora spotkań. Dlatego zaproponowano kandydaturę Krakowa.

Reklama

Miasto polskiego papieża ma bardzo duże szanse, ale nie jest wymieniane jako jedyne. Ostatnio pojawiła się hipoteza, że będzie to Afryka, gdzie nigdy wcześniej nie odbył się zlot młodych katolików z całego świata. Choć watykaniści przyznają, że o Krakowie mówi się obecnie najwięcej i to od wielu miesięcy, to zwracają jednocześnie uwagę na to, że głosy te docierają przede wszystkim z Polski.

Kandydatura Krakowa była jednym z tematów niedawnej rozmowy metropolity kardynała Stanisława Dziwisza z papieżem Franciszkiem w Watykanie. Wcześniej, tuż po konklawe, wraz z metropolitą warszawskim kardynałem Kazimierzem Nyczem zaprosił on papieża do Polski, sugerując przyjazd w 2015 roku na Światowe Dni Młodzieży lub rok później na obchody jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski. Wkrótce potem zaproszenie potwierdził prezydent Bronisław Komorowski, który rozmawiał z nowym biskupem Rzymu w dniu inauguracji jego pontyfikatu 19 marca.

Dowiedz się więcej na temat: Światowe Dni Młodzieży | papież | papież Franciszek | Kraków

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy