Reklama

Reklama

Nadzwyczajne środki bezpieczeństwa w Rzymie

W Rzymie wprowadzono w czwartek nadzwyczajne środki bezpieczeństwa w związku z uroczystościami Wielkiego Tygodnia pod przewodnictwem papieża Franciszka. Z powodu zagrożenia terrorystycznego szczególną ochroną objęto rejon placu Świętego Piotra i Koloseum.

Komenda policji w Wiecznym Mieście poinformowała, że w obu tych miejscach utworzono specjalne strefy, by zapewnić całkowite bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom uroczystości religijnych.

Nadzwyczajnym kordonem przy wykorzystaniu wykrywaczy metali otoczone zostanie w Wielki Piątek Koloseum, gdzie wieczorem papież będzie przewodniczyć Drodze Krzyżowej.

Snajperzy w gotowości

Cały rejon amfiteatru Flawiuszów zostanie skontrolowany przez pirotechników i policyjne oddziały z psami wykrywającymi materiały wybuchowe.

Reklama

Czuwać będą snajperzy oraz oddziały specjalne policji i karabinierów. Podobne środki zostaną zastosowane wokół Watykanu, gdzie papież odprawi msze w sobotę wieczorem w bazylice oraz rano na placu Świętego Piotra w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. W świąteczny poniedziałek spotka się natomiast z wiernymi na południowej modlitwie.

Rzymska policja ogłosiła ponadto, że w ramach prewencji antyterrorystycznej prowadzi również kontrole w domach.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje