Reklama

Reklama

MS chce zawieszenia funkcjonariusza SW z Gorzowa po incydencie w Chorwacji

Służba Więzienna bada incydent z Chorwacji, gdzie jeden ze strażników na urlopie miał zanieczyścić posiłek, za który potem nie chciał zapłacić. Minister sprawiedliwości zwrócił się o zawieszenie tej osoby. SW sprawdza, czy na nagraniu faktycznie pokazany jest ich funkcjonariusz.

"W związku z doniesieniami medialnymi informującymi o tym, iż funkcjonariusz Służby Więziennej przebywający na urlopie, dopuścił się niegodnego zachowania w jednej z kawiarni w Chorwacji, Ministerstwo Sprawiedliwości po dokonaniu wstępnej analizy sprawy poleciło Dyrektorowi Generalnemu Służby Więziennej zawieszenie funkcjonariusza pełniącego obecnie służbę w Zakładzie Karnym w Gorzowie Wielkopolskim do czasu wyjaśnienia sprawy" - napisał rzecznik MS Sebastian Kaleta.

Resort przypomniał, że funkcjonariusze SW "powinni zachowywać się w sposób zgodny z zasadami etyki zawodowej oraz słowami roty przysięgi zarówno w czasie służby, jak i poza nią".

Reklama

Chodzi o sytuację widoczną na filmie z monitoringu pewnej chorwackiej kawiarni, który zamieszczono w internecie. Film nosi datę 9 lipca. Widać tam, jak ubrany w ciemny podkoszulek mężczyzna siedzi przy stoliku z kobietą i dzieckiem, zjada posiłek, następnie wrzuca do talerza coś, co przyniósł ze sobą, wstaje z talerzem od stolika, by u kelnera złożyć reklamację. Media doniosły, że widoczny na filmie mężczyzna to wysoko postawiony funkcjonariusz SW pełniący służbę w jednym z gorzowskich więzień.

"Wniosek ministra powoduje, że funkcjonariusz będzie zawieszony. My tę sprawę badamy już od jakiegoś czasu, bo chcemy ustalić, czy osoba na nagraniu to nasz funkcjonariusz. Jeśli to się potwierdzi, czeka go postępowanie dyscyplinarne, w którym możliwe są kary od upomnienia do wydalenia ze służby" - powiedział kpt. Bartłomiej Turbiarz z Centralnego Zarządu Służby Więziennej.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy