Reklama

Reklama

Mozambik: Żołnierze pobili i zastrzelili nagą kobietę

Władze Mozambiku zamierzają wszcząć dochodzenie w sprawie drastycznego nagrania umieszczonego w mediach społecznościowych. Na filmie mężczyźni ubrani w mundury armii mozambickiej biją nagą kobietę i następnie strzelają do niej z karabinów. Minister obrony Mozambiku określił nagranie mianem "przerażającego" i obiecał "sprawdzić jego autentyczność" – podaje serwis Reuters.

Od trzech lat w północnej części Mozambiku trwają walki z islamskimi bojownikami. W celu ugaszenia rebelii armia mozambicka stosuje brutalne metody i wielokrotnie była oskarżana o łamanie podstawowych praw człowieka. Rząd Mozambiku odrzuca jednak te zarzuty.

Reklama

Tymczasem w sieci pojawiło się dwuminutowe nagranie, na którym mężczyźni ubrani w mundury wojskowe otaczają nagą kobietę. Jeden z nich bije ją kijem po głowie i ciele. Później żołnierze po kolei strzelają do kobiety z karabinów, zabijając ją. Na nagraniu słychać, jak jeden z mężczyzn mówi w języku portugalskim: "Zabij ją na poboczu". Słychać również okrzyki: "Jesteś z al-Shabab". To jedno z dżihadystycznych ugrupowań, które walczy z władzami Mozambiku.

Ze względu na drastyczne sceny zdecydowaliśmy się nie publikować nagrania.

Mozambicka armia zapewniła w oświadczeniu, że "nie akceptuje żadnych barbarzyńskich aktów, które w swej istocie łamią prawa człowieka". Jednocześnie władze kraju stwierdziły, że islamscy bojownicy często "udają żołnierzy". Ma to sugerować, że nagranie to dzieło dżihadystów.

Reuters przypomina również, że walki pomiędzy armią Mozambiku a islamistami toczą się w regionie Cabo Delgado, gdzie znajdują się jedne z najbogatszych w Afryce złóż gazu ziemnego.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy