Reklama

Reklama

Morderstwo nauczyciela we Francji. Prokuratura: Zabójcą 18-letni Czeczen

Sprawcą bestialskiego zabójstwa nauczyciela historii z podparyskiej szkoły był urodzony w Moskwie 18-letni Czeczen, który w marcu tego roku uzyskał 10-letnie pozwolenie na pobyt we Francji jako uchodźca - poinformował w sobotę (17 października) prokurator Jean-Francois Ricard. W telefonie zabójcy znaleziono fotografię ofiary.

Jak podał Ricard, Czeczen nie był wcześniej znany francuskim służbom. W jego telefonie, oprócz zdjęcia, znaleziono wiadomość, w której przyznał się do odcięcia głowy nauczycielowi Samuelowi Paty'emu. Zabójca miał też wypytywać uczniów szkoły o Paty'ego i prosił, by go mu wskazali.

Reklama

Do zbrodni doszło w piątek (16 października) w podparyskiej miejscowości Conflans-Sainte-Honorine. Uzbrojony w nóż i karabin do airsoftu napastnik zaatakował Paty'ego i odciął mu głowę. Jak donosi agencja AP - sprawca został zastrzelony przez policję 600 metrów od miejsca zdarzenia po tym, gdy nie reagował na wezwania funkcjonariuszy i zachowywał się w agresywny sposób.

Nauczyciel przed zabójstwem otrzymał kilka telefonów z pogróżkami. Powodem pogróżek, a także skargi jednego z rodziców uczniów, miał być fakt, że podczas lekcji prowadził dyskusje na temat karykatur Mahometa.

Według mężczyzny podającego się za ojca jednego z uczniów, który zamieścił film na Twitterze, Paty miał pokazać klasie zdjęcie nagiego mężczyzny, nazywając go "prorokiem muzułmanów". Autor filmu zaznaczył, że nauczyciel wcześniej uprzedził muzułmańskich uczniów, by wyszli z klasy, jeśli nie chcą zobaczyć czegoś szokującego.

W sprawie zatrzymano dotąd dziewięć osób, w tym rodziców, dziadków i 17-letniego brata zabójcy. Ricard poinformował, że pochodząca z Czeczenii rodzina w marcu otrzymała 10-letnie pozwolenie na pobyt we Francji jako uchodźcy. 

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje