Reklama

Reklama

"Miss Tanguita": Kontrowersyjne wybory w Kolumbii

Choć kolumbijski konkurs piękności organizowany jest już od 20 lat, dopiero w ostatni czasie wywołał falę oburzenia. Stało się tak za sprawą publikacji zdjęć i filmów kilkuletnich dziewczynek w kostiumach kąpielowych na portalach społecznościowych.

Konkurs piękności dla najmłodszych "Miss Tanguita" odbył się w miniony weekend w miejscowości Barbosa na północnym-wschodzie Kolumbii. Dziewczynki w wieku 5-11 lat wystąpiły w kostiumach kąpielowych przed setkami widzów. Po publikacji zdjęć i filmów z wydarzenia w internecie posypały się głosy krytyki. Dzieci wystąpiły w makijażach, często przyjmując wyzywające pozy. 

"Uznajemy to za naganne i nieodpowiedzialne, że rodzice tych dziewczynek zgodzili się na ich udział w wydarzeniu" - skrytykowała konkurs Cristina Plazas, dyrektorka kolumbijskiego Instytutu Dobrobytu Rodziny. 

Reklama

Przedstawiciel UNICEF-u w Kolumbii, Roberto de Bernardi przyznał, że konkursy piękności dla najmłodszych nie należą w Kolumbii do rzadkości. W minionym roku opracowano projekt ustawy, który zakazywałby tego typu wydarzeń, jednak nie został on zaaprobowany.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL