Reklama

Reklama

Meksyk: Uratowano 300 migrantów z krajów Ameryki Środkowej

Trzystu migrantów z Ameryki Środkowej skrywających się w przyczepach dwóch ciężarówek, które zostały zatrzymane w dwóch stanach położonych nad Zatoką Meksykańską, zostało uratowanych - podał w oświadczeniu w sobotę Narodowy Instytut ds. Imigracji.

Dwie ciężarówki zostały zatrzymane o świcie w stanie Tamaulipas, w punkcie kontrolnym graniczącym z Teksasem.  

Reklama

Przemyt ludzi został wykryty dzięki skanerom - 198 migrantów z Gwatemali, Hondurasu i Salwadoru ukrywało się w przyczepach, w których nie było odpowiedniej wentylacji, żywności i wody, a poruszanie się było uniemożliwione.

"Podróżowali w opłakanych warunkach" - czytamy w oświadczeniu.  

Trzy osoby zostały aresztowane, postawiono im zarzut handlu ludźmi.  

W odrębnym oświadczeniu wydanym przez miejscowe władze opisano podobną sytuację, która miała miejsce w piątek po południu w stanie Veracruz - znaleziono tam ciężarówkę przewożącą 102 osoby pochodzące z Ameryki Środkowej. Wszyscy "wykazywali oznaki odwodnienia i podduszenia", a ich życie było zagrożone.  

Wśród migrantów było wiele dzieci.  

Również w sobotę meksykańska marynarka wojenna poinformowała, że straż przybrzeżna uratowała siedmiu Kubańczyków z prowizorycznej tratwy, która dryfowała w piątek w odległości ok. 240 km na północny wschód od półwyspu Jukatan. Tratwa zbudowana była plastiku i pianki przymocowanych do drewnianych bali; wyposażona była w prowizoryczny żagiel. Uratowani Kubańczycy są w dobrym stanie zdrowia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje