Reklama

Reklama

Meksyk: Polakom wycięto narządy. Jeden zmarł, drugi jest w śpiączce

Tragicznie zakończył się wyjazd dwóch Polaków do pracy w Meksyku. Jeden z mężczyzn nie żyje, drugi znajduje się w stanie śpiączki farmakologicznej. Wcześniej poddano ich zabiegowi pobrania narządów wewnętrznych. Do sprawy odniósł się minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Pracę około 20-letnim mężczyznom miał załatwić polski obywatel. Doniesienia Onetu potwierdza resort spraw zagranicznych.

Reklama

"Sprawa (...) jest znana polskiej służbie konsularnej i dotyczy trzech obywateli polskich. Ambasada RP w Meksyku po uzyskaniu informacji o zdarzeniu niezwłocznie podjęła stosowne działania. Konsul RP jest w stałym kontakcie z członkami rodzin poszkodowanych, pracodawcą oraz miejscową prokuraturą, która bada okoliczności sprawy" - poinformowało Biuro Rzecznika Prasowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

"Jeden z poszkodowanych zmarł, drugi został hospitalizowany, a stan jego zdrowia poprawia się. Z uwagi na obowiązujące przepisy RODO oraz dobro poszkodowanych, MSZ nie udziela szczegółowych informacji na temat zdarzenia i toczącego się postępowania wyjaśniającego" - poinformował resort.

Jak dowiedział się Onet, mężczyźni wylecieli z Polski do Meksyku na początku lutego. W ubiegłym tygodniu rodzina jednego z nich miała otrzymać informację o śmierci krewnego. Drugi mężczyzna jest w śpiączce w szpitalu.

Według nieoficjalnych ustaleń portalu Polakom zostały wycięte narządy wewnętrzne. Dziennikarze ustalili, że mężczyzna, który jest hospitalizowany, stracił nerkę. Z kolei zmarły miał zostać pozbawiony także innych narządów.

Ziobro reaguje

Do sprawy odniósł się minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro. 

"Poleciłem, by śledztwem w sprawie zabójstwa młodego Polaka w Meksyku i usiłowaniem zabójstwa drugiego naszego rodaka zajęła się Prokuratura Okręgowa w Krakowie. Celem jest wyjaśnienie wszystkich okoliczności sprawy" - poinformował szef Ministerstwa Sprawiedliwości. 

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje