Reklama

Reklama

Meksyk: Nie żyje dziennikarz postrzelony tuż przed wejściem "na żywo"

Israel Vázquez, reporter pracujący dla meksykańskiego portalu internetowego El Salmantino, w poniedziałek (9 listopada) miał poinformować widzów o znalezieniu ludzkich szczątków w Salamance. Jednak chwilę przed rozpoczęciem relacji "na żywo" został postrzelony przez nieznanych sprawców. Dziennikarz zmarł w szpitalu.

31-letni Vázquez miał opisać historię odnalezienia ludzkich szczątków w Salamance w stanie Guanajuato w centralnym Meksyku. Prawdopodobnie należały one do kolejnych ofiar karteli narkotykowych.

Reklama

Kilka minut przed rozpoczęciem relacji na Facebooku w pobliżu Vázqueza zatrzymał się samochód. Sprawcy, nie wychodząc z pojazdu, oddali kilkadziesiąt strzałów w stronę dziennikarza. Z relacji mediów wynika, że 31-latek został raniony 11 pociskami. Mimo przewiezienia mężczyzny do szpitala jego życia nie udało się uratować.

"Tchórzliwy atak"

"Nasz kolega stał się celem tchórzliwego ataku, które kosztowało go życie. Wszyscy pracujący w El Salmantino potępiamy nie tylko ten jeden atak, ale wszystkie, do których codziennie dochodzi na ulicach Salamanci" - przekazało El Salmantino w oficjalnym oświadczeniu.

Zabójstwo potępił gubernator Guanajuato, Diego Sinhue Rodriguez Vellejo. Wezwał prokuratora stanowego i władze do podjęcia "zdecydowanych działań" w celu wyjaśnienia sprawy.

Vázquez to trzeci dziennikarz zabity w Meksyku w ciągu ostatniego miesiąca i dziewiąty od początku tego roku - przekazali Reporterzy Bez Granic. Z kolei organizacja Committee to Protect of Journalists (CPJ) uznaje Meksyk za najniebezpieczniejszy kraj dla dziennikarzy.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje