Reklama

Reklama

Meghan Markle i książę Harry wspominają księżną Dianę

Brytyjski książę Harry i jego żona Meghan Markle udzielili wywiadu Oprah Winfrey. Para opowiedziała, co było powodem ich rezygnacji z pełnienia obowiązków rodziny królewskiej. Wspomnieli też o księżnej Dianie.

- Naprawdę po prostu czuję ulgę i szczęście, że siedzę tutaj, rozmawiając z tobą z moją żoną u boku - mówił Harry w jednym z dwóch 30-sekundowych klipów promocyjnych zamieszczonych przez amerykańską stację CBS w mediach społecznościowych.

Reklama

Wywiad, którego mieszkający obecnie w Kalifornii Harry i jego żona Meghan udzielili Oprah Winfrey zostanie wyemitowany przez CBS 7 marca, zaś w Wielkiej Brytanii dzień później.

"Bałem się, że historia się powtórzy"

W zaprezentowanym fragmencie wywiadu pokazane jest zdjęcie matki Harry'ego, księżnej Diany, która w 1997 roku zginęła w wypadku samochodowym. Harry odnosi się do presji związanej z życiem pod obserwacją mediów, co, jak dawał kilka razy do zrozumienia, było powodem decyzji jego i Meghan o rezygnacji z pełnienia obowiązków członków rodziny królewskiej.

- Nie mogę sobie wyobrazić, jakie to musiało być dla niej - przechodzić przez ten proces samodzielnie przez te wszystkie lata, ponieważ dla nas dwojga było to niewiarygodnie trudne. Ale my przynajmniej mamy siebie nawzajem - powiedział Harry. - Moją największą obawą było to, że historia się powtórzy - dodał, mając na myśli to, iż nadmierna inwazyjność tabloidów przyczyniła się do śmierci Diany.

Książę Harry mówił wcześniej, że wycofał się z pełnienia obowiązków członka rodziny królewskiej, aby chronić siebie i swoją rodzinę przed toksyczną atmosferą stworzoną w Wielkiej Brytanii przez prasę.

Ważna decyzja Harry'ego i Meghan

Na początku 2020 roku Harry, młodszy syn następcy tronu księcia Karola i Diany, oraz jego amerykańska żona niespodziewanie ogłosili, że zamierzają wycofać się z pełnienia obowiązków i zacząć prowadzić bardziej prywatne życie, nie będąc pod nieustanną obserwacją mediów. Zgodnie z ustaleniami z resztą rodziny królewskiej, w ciągu 12 miesięcy od wycofania się miał zostać dokonany przegląd ich dalszej roli, ale kilka dni temu poinformowano, że Harry i Meghan nie wrócą do pełnienia obowiązków.

Para, która pobrała się w 2018 roku, mieszka wraz z synem Archiem w Kalifornii. Dwa tygodnie temu ogłosili oni, że spodziewają się drugiego dziecka.

Gwiazda amerykańskich programów typu talk show Oprah Winfrey jest przyjaciółką Meghan i była gościem na ich ślubie. Jak podkreślają brytyjskie media, wywiad może być trudny dla pozostałej części rodziny królewskiej.

Rozlicz pit online już teraz lub pobierz darmowy program

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama