Reklama

Reklama

Media: Samolot Łukaszenki poleciał w nocy do Turcji

Prezydent Alaksandr Łukaszenka opuścił w nocy Białoruś i udał się do Turcji? O tym, że jego samolot wyleciał z Mińska podawały różne media. Przekazała ja również telewizja Biełsat, białoruskojęzyczna stacja, nadająca z terytorium RP.


O wylocie samolotu Łukaszenki mają świadczyć przede wszystkim dane z serwisu PlaneFinder. Powoływał się na nie m.in. rosyjski portal Lenta.ru.

Na zaznaczonej mapie widać trasę przelotu do Turcji.

Przypomnijmy, w nocy z niedzieli na poniedziałek doszło w Mińsku i innych miastach na Białorusi do zamieszek i protestów. Białoruskie służby siłowe potwierdziły zastosowanie "specjalnych środków" przeciwko uczestnikom demonstracji w stolicy - poinformowała rzeczniczka MSW Białorusi Olga Czemodanowa.

"Funkcjonariusze służb stojących na straży prawa byli zmuszeni zastosować specjalne środki przeciwko uczestnikom niepokojów. Zastosowano specjalną technikę i granaty hukowe" - powiedziała Czemodanowa.

Reklama

Potwierdziła także, że są osoby zatrzymane, ale nie podała ich liczby "ponieważ wydarzenia nadal trwają".

Wcześniej oficjalne sondaże exit poll opublikowane po zamknięciu lokali po wyborach prezydenckich oszacowały poparcie dla urzędującego prezydenta Alaksandra Łukaszenki na niemal 80 procent. Jego rywalka Swiatłana Cichanouska uzyskała, według tych danych, niespełna 7 proc. głosów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne