Reklama

Reklama

Martin Schulz: Prezydent Turcji posunął się za daleko

​Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz skrytykował prezydenta Turcji Recepa Erdogana za jego ostrą reakcję na program satyryczny wyemitowany w niemieckiej telewizji. W wywiadzie dla gazety "Bild am Sonntag" Martin Schulz powiedział, że Erdogan posunął się za daleko.

Według szefa Parlamentu Europejskiego, jest nie do przyjęcia, aby prezydent jakiegoś kraju domagał się od Niemiec ograniczenia demokratycznych praw. Jak mówi Martin Schultz, Erdoganowi trzeba wyjaśnić, że w Niemczech panuje demokracja, a satyra jest jedną z podstaw demokratycznej kultury.

W połowie marca publiczna telewizja ARD wyemitowała program satyryczny, w którym naśmiewano się z przepychu, w jakim żyje Erdogan, a także krytykowano przypadki łamania praw człowieka w Turcji.

Władze w Ankarze zareagowały bardzo ostro. Do tureckiego MSZ wezwano niemieckiego ambasadora, domagając się wstrzymania emisji materiału. Rząd Niemiec odpowiedział jednak, że nie widzi możliwości ani potrzeby, aby wpływać na pracę dziennikarzy.

Reklama

Z powodu całego zamieszania satyryczny materiał stał się tymczasem przebojem w internecie. Na portalu YouTube film obejrzano już prawie 6 milionów razy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje