Reklama

Reklama

Manchester: Atak nożownika w centrum handlowym

Mężczyzna, który ranił nożem trzy osoby w piątek w centrum handlowym w Manchesterze w północno-zachodniej Anglii, został aresztowany i jest podejrzewany o przygotowanie i zainicjowanie ataku terrorystycznego - poinformowała miejscowa policja.

Czwarta osoba poszkodowana w centrum handlowym nie została dźgnięta nożem. Wcześniej policja informowała o pięciu rannych. Do szpitala trafiło troje poszkodowanych: dwie kobiety i ok. 50-letni mężczyzna. Policja przekazała, że stan dwóch kobiet, w tym 19-latki, jest oceniany jako stabilny. Pogotowie ratunkowe poinformowało, że jeden z poszkodowanych został "poważnie" ranny.

Policja przekazała, że sprawca miał rzucać się na gości centrum handlowego, trzymając w ręce duży nóż. Zatrzymany mężczyzna jest w wieku 40-50 lat. W sprawie wszczęły dochodzenie brytyjskie służby antyterrorystyczne. Według mediów sprawca wszedł do galerii handlowej ok. godz. 11:15 (12:15 w Polsce).

Reklama

Do ataków nożem doszło w galerii handlowej Arndale w centrum Manchesteru, która następnie została ewakuowana - podało BBC. W pobliżu budynku wstrzymano ruch. Świadek zdarzenia, cytowany przez BBC, powiedział, że mężczyzna "biegał z nożem, atakując wielu ludzi".

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson napisał na Twitterze: "Jestem zszokowany zdarzeniem w Manchesterze, a moje myśli są z rannymi i wszystkimi tymi, których to dotknęło".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama