Reklama

Reklama

Mali: Rozbił się niemiecki śmigłowiec bojowy. Załoga zginęła

- Śmigłowiec bojowy niemieckich sił zbrojnych Eurocopter Tiger rozbił się w środę w Mali. Obaj członkowie jego załogi zginęli - poinformowała na briefingu prasowym w Berlinie minister obrony Niemiec Ursula von der Leyen.

Przyczyny tego wypadku, który wydarzył się 70 kilometrów na północ od miasta  Gao, nie są na razie znane. Wiosną bieżącego roku Bundeswehra wysłała do Mali cztery śmigłowce Tiger w ramach ONZ-owskiej pokojowej misji stabilizacyjnej MINUSMA. 

Zastępca generalnego inspektora Bundeswehry, wiceadmirał Joachim Ruehle oświadczył dziennikarzom, iż nie ma na razie żadnych wskazań, by do katastrofy przyczyniły się wrogie działania.  

Powołując się na rzecznika sekretarza generalnego ONZ w Nowym Jorku agencja dpa podała, iż śmigłowiec rozbił się w trakcie obserwacji lądowych działań bojowych. 

Reklama

Północna część Mali dostała się w 2012 roku przejściowo pod kontrolę  islamistów, wypartych potem przez francuską interwencję zbrojną. Nadal dochodzi tam jednak do ataków na siły pokojowe i żołnierzy malijskich. Ekstremiści działają także na pozostałym obszarze kraju, a w listopadzie 2015 roku w trakcie napadu na hotel Radisson w stołecznym Bamako zabili 20 osób, w tym 14 cudzoziemców.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy