Reklama

Reklama

Magdalena potrzebuje pomocy. Apel misjonarza

Magdalena ma zniekształcone ciało, ogromne trudności w poruszaniu się i ledwo wiąże koniec z końcem, mimo to samotnie wychowuje troje wnucząt. "Pragniemy choć wymiernie poprawić warunki życia tej dzielnej kobiety" – mówi misjonarz ksiądz Wojciech Kościelniak i apeluje o pomoc.

Reklama

Magdalena mieszka w małej afrykańskiej osadzie Nyamongo w północno-zachodniej Tanzanii. 62-latka mimo swojego kalectwa stara się zapewnić opiekę i pożywienie dla trójki wnucząt, które trafiły pod jej dach.

Reklama

"Ta dzielna kobieta, zdana jest obecnie tylko na miłosierdzie sąsiadów i swoje dwie ręce, bo choroba, źle zdiagnozowana i leczona przez lekarzy, gdy miała ledwie półtora roku, na całe życie pozbawiła ją możliwości poruszania się na własnych nogach. Pozostały dwie ręce - do przemieszczania się z miejsca na miejsce z wielkim trudem, do mozolnej uprawy roli na siedząco, do prowadzenia domu, do przytulania wnuków, do gotowania dla siebie i dzieci. Dwie ręce i jedno wielkie serce Magdaleny dla dzieci - to wszystko co ma" - czytamy na siepomaga.pl.

Kobietę od dawna odwiedzają misjonarze z polskiej Misji Katolickiej w Kiabakari. Kiedy dowiedzieli się, że 62-latka została opuszczona przez córkę, postanowili pomóc.

"Chcemy wyremontować stary, dziurawy dom, który będzie pełnił rolę gospodarczego magazynku, a obok postawimy drugi mały prosty domek z dwoma pokojami (dla Pani Magdaleny i dla wnuków) i pokojem dziennym, z podstawowym wyposażeniem, z zewnętrzną ubikacją i 'łazienką' polową, z zadaszoną prostą wiatą kuchenną, by mogła przygotowywać posiłki w suchym miejscu. Dla Pani Magdaleny kupimy także rower inwalidzki, aby po kilku dziesięcioleciach przestała być wreszcie więźniem we własnym obejściu" - deklarują misjonarze.

Ty też chcesz pomóc Magdalenie? Wpłat można dokonywać na siepomaga.pl (kliknij tutaj)

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama