Reklama

Reklama

Kuba: Tragiczna śmierć lekkoatletki

Nie żyje kubańska lekkoatletka Alegna Osorio Mayari. Młoda zawodniczka specjalizująca się w rzucie młotem zmarła na skutek wypadku, do którego doszło podczas treningu.

19-letnia Alegna Osorio Mayari była nadzieją kubańskiego sportu. W 2018 roku młociarka zajęła trzecie miejsce na młodzieżowych igrzyskach olimpijskich w Buenos Aires. Rok później znowu stanęła na najniższym stopniu podium, tym razem podczas młodzieżowych mistrzostw panamerykańskich.

Wypadek podczas treningu

Kariera Kubanki została jednak brutalnie przerwana. W kwietniu podczas jednego z treningów młoda zawodnicza została trafiona czterokilogramowym młotem w głowę.

Zawodniczka natychmiast trafiła do szpitala. Stan nastolatki od samego początku był bardzo poważny. 19-latka była w śpiączce. 

Reklama

W czwartek poinformowano, że młoda młociarka zmarła 27 lipca z powodu obrażeń głowy.

"Kubańska lekkoatletyka jest w żałobie. Po wypadku na treningu i trudnej walce o życie zmarła Alegna Osorio. Nasze kondolencje wysyłamy do rodziny, przyjaciół i kolegów" - napisał na Facebooku dyrektor sportowy kubańskiej reprezentacji Reynaldo Varona Martinez.

Śmierć młodej zawodniczki skomentował również kubański Narodowy Instytut Sportu, Wychowania Fizycznego i Rekreacji.

"Ubolewamy nad śmiercią młodej zawodniczki Alegny Osorio Mayari, która przez wiele miesięcy zmagała się ze skutkami wypadku doznanego podczas treningu. Składamy kondolencje rodzicom, rodzinie oraz przyjaciołom" - napisano w mediach społecznościowych.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne