Reklama

Reklama

Księżniczka przed sądem. "Zniknęło" 4,5 miliona euro

​Księżniczka Cristina, siostra hiszpańskiego monarchy Filipa VI, złożyła zeznania przed sądem na Majorce. Cristina odpowiedziała tylko na pytania zadawane przez jej adwokata. Zapewniła, że nie zna się na finansach. Księżniczce zarzucono oszustwa podatkowe i wydawanie pieniędzy firmowych na cele prywatne za co grozi jej osiem lat więzienia.

Oskarżycielem księżniczki jest związek zawodowy Manos Limpias (Czyste Ręce), który uważa, że wiedziała ona o przestępczej działalności męża. Siostra Filipa VI odmówiła zeznań na pytania oskarżyciela. Na większość pytań zadanych przez obrońcę odpowiedziała tak samo: "Tym zajmował się mój mąż" 

Oskarżony o malwersację funduszy publicznych Iniaki Urdangarin jest głównym oskarżonym w toczącym się od początku lutego procesie. Z zeznań złożonych przez jego żonę wynika, że to on zajmował się w domu wydatkami, zakupami i planowaniem wspólnych podróży. 

Reklama

Księżniczka Cristina zapewniła, że do jej obowiązków należy jedynie organizowanie domowych zajęć i reprezentowanie Rodziny Królewskiej.

W czternastym dniu procesu przeciwko zięciowi byłego króla Hiszpanii Juana Carlosa Inaki Urdangarinowi i jego wspólnikom o sprzeniewierzenie 4,5 miliona euro z funduszy publicznych oskarżony oświadczył, że "pałac królewski o wszystkim wiedział".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy