Reklama

Reklama

Kreml: Putin był informowany o postępowaniu wobec Ulukajewa

​Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział we wtorek, że od początku postępowania służb wobec ministra gospodarki Aleksieja Ulukajewa był o tym informowany prezydent Władimir Putin. Wie on również o zatrzymaniu ministra - wyjaśnił Pieskow.

W nocy, po zatrzymaniu Ulukajewa, Pieskow powiedział jedynie, że chodzi o "bardzo poważne oskarżenie, które wymaga bardzo poważnych dowodów". Powiedział również, że decyzja należy wyłącznie do sądu.

Zatrzymanie rosyjskiego ministra gospodarki

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej poinformował w nocy, że Ulukajew został zatrzymany i że wszczęto przeciwko niemu sprawę karną, dotyczącą przyjęcia szczególnie wysokiej łapówki.

W wyniku działań prowadzonych przez Komitet Śledczy i Federalną Służbę Bezpieczeństwa (FSB) uznano, że minister przyjął 14 listopada 2 mln dolarów łapówki w zamian za "wystawienie pozytywnej oceny" przez Ministerstwo Gospodarki. Pozwoliło to na nabycie przez koncern Rosnieft udziałów w prywatyzowanej spółce naftowej Basznieft.

Reklama

Nie jest jasne, kto przekazał ministrowi łapówkę, jednak została ona wręczona pod nadzorem służb. FSB podsłuchiwała telefon Ulukajewa od lata br. - poinformował Komitet Śledczy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje