Reklama

Reklama

Kościół Norwegii stracił ponad 15 tysięcy wiernych w 4 dni

Protestancki Kościół Norwegii stracił ponad 15 tysięcy wiernych w ciągu zaledwie czterech dni. Stało się to po tym, gdy jego władze dały członkom możliwość wypisania się ze wspólnoty kościelnej za pośrednictwem internetu.

W poniedziałek Kościół Norwegii, będący norweskim kościołem państwowym, uruchomił stronę internetową ze specjalnym formularzem. Umożliwia on łatwe zapisanie się do Kościoła lub wypisanie się z niego. 

W ciągu czterech dni, tę drugą opcję wybrało nieco ponad 15 tysięcy osób. Przy czym byli także zainteresowani członkostwem w kościelnej wspólnocie; zarejestrowało się 549 osób. 

Rzeczniczka Kościoła Kristin Gunleiksrud (czyt. szesztin gunlajksrud) przyznała, że spodziewała się odpływu wiernych po udostępnieniu formularza. "Nadal będziemy kościołem otwartym i przyjaznym" - zadeklarowała jednocześnie. 

Reklama

Członkami Kościóła Norwegii o tradycji ewangelicko-augsburskiej, jest blisko 3/4 mieszkańców tego kraju. Zwierzchnikiem Kościoła jest król Norwegii. Obecnie Kościół przechodzi proces oddzielania się od państwa.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje