Reklama

Reklama

Kontrowersyjny pokaz "Smoleńska" w Berlinie

W Berlinie odbędzie się pokaz filmu "Smoleńsk". Organizatorem projekcji jest "Klub Polskich Nieudaczników". Wcześniej dwukrotnie pokaz próbowała zorganizować polska ambasada, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło - informuje TVP Info.

Pokaz "Smoleńska" zaplanowano na 6 stycznia. Jak podaje TVP Info, ma się on odbyć w "renomowanym kinie Babylon".

Reklama

TVP Info przytacza zaproszenie, które pojawiło się na stronie "Klubu Polskich Nieudaczników". "Zdecydowaliśmy się porwać na niemożliwe, przynajmniej z punktu widzenia polskiego ambasadora w Berlinie. Bierzemy zatem wszystko w swoje ręce i na siebie to brzemię, by wiele obiecujący film propagandowy Antoniego Krauzego w Berlinie pokazać. Klub Polskich Nieudaczników od 15 lat jest krytycznym, a często satyryczny komentatorem polskiego życia. Posługujemy się środkami satyry i absurdu. Ale tym razem zostaliśmy sami zaskoczeni absurdalnością tego filmu. Tę absurdalność chcemy pokazać. Dlatego zapraszamy na pokaz filmu i dyskusję panelową po jego zakończeniu" - czytamy w zaproszeniu.

TVP Info informuje również, że polska ambasada w Berlinie nie ustaje w zabiegach o organizację pokazu filmu "w sposób poważny".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje