Reklama

Reklama

​Kontrowersyjne ceremonie ukrzyżowania na cześć Chrystusa

Kontrowersyjne ceremonie ukrzyżowania, które co roku odbywają się na północy Filipin - tym razem bez udziału obcokrajowców. W wielu filipińskich wsiach w Wielki Piątek chrześcijanie dobrowolnie zgadzają się na przybicie do krzyża, wierząc, że w ten sposób oczyszczą się z grzechów. Przeciwko temu zwyczajowi występuje zarówno Kościół katolicki, jak i lokalna służba zdrowia.

O wielkopiątkowym obrzędzie na północy Filipin co roku jest głośno właśnie za sprawą obcokrajowców, którzy przyglądają się ceremonii przybijania do krzyża. Wstrząsające zdjęcia zamieszczane są w mediach, ale także i na portalach społecznościowych. W tym roku w wielu wsiach podjęto decyzję o zakazie udziału turystów w wielkopiątkowym obrzędzie.

Od wielu lat, ten rodzaj pokuty za grzechy krytykuje też Kościół katolicki, uważając go za przejaw fanatyzmu.

Reklama

Nie przekonuje to jednak mieszkańców północnej części Filipin. Co roku, wiele osób dobrowolnie zgadza się na ukrzyżowanie, wierząc, że w ten sposób zbliża się do Boga.

Filipińskie Ministerstwo Zdrowia apeluje zaś do uczestników obrzędu, aby profilaktycznie szczepili się przeciwko tężcowi.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL