Reklama

Reklama

Kontrowersyjna moda wśród wyznawców islamu

Moda na "selfie" przyjęła się nawet wśród wyznawców islamu, którzy dokumentują w ten sposób swoją pielgrzymkę do Mekki. Takie zachowanie spotkało się z dużą dezaprobatą ze strony duchownych - informuje AFP.

Coraz więcej muzułmanów używa telefonu do fotografowania siebie podczas pokonywania najważniejszych etapów pielgrzymki do Mekki. Takie zachowanie spotyka się z dużą dezaprobatą ze strony duchownych, jednak pielgrzymi nie widzą w tym nic złego.

Reklama

"Selfie" pojawiają się na portalach społecznościowych, by krewni i rodzina mogli śledzić przebieg hadżu niemalże na żywo. Duchowni wypowiadają się przeciwko "gorączce selfie" uważając, że jest to zachowanie, które nie przystoi pielgrzymom. Robienie sobie zdjęć i nagrywanie filmów, dokumentujących pielgrzymkę, nazywają nawet przeciwstawianiem się woli proroka. 

-To tak, jakby jedynym celem tej podróży było dla nich robienie zdjęć, a nie kult - mówi uczony Abdul Al-Badr Razzaq. 

- Nie jest możliwe wywieranie wpływu na każdego z pielgrzymów. Tak wielu ludzi ma telefony z aparatem, że nie sposób zapanować nad każdym - komentuje jeden z pielgrzymów.

Pielgrzymkę do Mekki musi odbyć każdy z wyznawców islamu co najmniej raz, chyba, że nie pozwalają na to środki finansowe.


JB

Dowiedz się więcej na temat: religia | mekka | pielgrzyka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy