Reklama

Reklama

Kontrowersje wokół biografii księcia Karola

W Wielkiej Brytanii ukaże się wkrótce biografia księcia Walii Karola, prezentująca kontrowersyjny wizerunek jego metod pracy i atmosfery w jego otoczeniu. Biografia pióra Catherine Mayer nosi tytuł "Charles: Heart of a King", czyli "Karol - królewskie serce".

Autorka opisuje starcia i "wojny domowe" wśród najbliższych doradców księcia, który podsyca rywalizację między nimi, wychodząc z założenia, że konkurencja zwiększa efektywność. Jeden z rozmówców Catherine Mayer określił atmosferę w otoczeniu księcia Karola jako "Wilczy Dwór", nawiązując do powieści Hilary Mantel rozgrywającej się na dworze Henryka VIII.

Reklama

Biografka twierdzi, że książę wydaje się nie rozumieć destruktywnego wpływu atmosfery niepewności na ludzi zależnych od hierarchii i pracy zarobkowej.
Według biografki, książę Walii cierpi za to na innego rodzaju brak pewności siebie. Nie wierzy pochwałom i pochlebstwom, a za to bardzo przejmuje się wszelką krytyką. Jego panowanie będzie zupełnie inne niż królowej Elżbiety II - uważa Catherine Mayer. Podwładni nazywają go wprawdzie "Szefem", ale on sam identyfikuje się bardziej z pechowym służącym Czarnej Żmiji, Baldrickiem.
Kancelaria księcia Walii podkreśla, że biografia jest nieautoryzowana. Nie może mieć jednak pretensji do autorki o jego niezbyt pochlebny portret, gdyż uzyskała ona szeroki dostęp i do samego księcia, i do jego otoczenia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy