Reklama

Reklama

Kolumbia: Kobieta urodziła bliźnięta, które mają dwóch różnych ojców

Matka w Kolumbii urodziła bliźnięta, które mają dwóch różnych ojców. Przeprowadzenia testów domagał się mąż kobiety, który wątpił, że bliźnięta to jego biologiczne dzieci. Naukowcy wyjaśniają, że nietypowy przypadek jest zjawiskiem nadpłodnienia.

Cytująca we wtorek kolumbijskie badanie madrycka rozgłośnia Cadena Ser podaje, że zespół specjalistów z Uniwersytetu Narodowego w Bogocie (UNAL) potwierdził, iż tylko jedno z bliźniąt jest biologicznym dzieckiem mężczyzny.

Zjawisko nadpłodnienia

Reklama

Jak wyjaśniła na łamach kolumbijskiej gazety "El Espectador" dr Lilian Andrea Casas, drugie z bliźniąt to owoc pożycia pozamałżeńskiego matki. 

Ekspertka z Bogoty wyjaśniła, że przypadek ten jest przejawem zjawiska nadpłodnienia, czyli tzw. superfekundacji. Dochodzi do niej w sytuacji zapłodnienia różnych komórek jajowych z jednego cyklu owulacyjnego przez plemniki pochodzące z odrębnych aktów płciowych odbytych w krótkim czasie.

Nie doszło do pomyłki

Dr Casas, która nadzorowała badanie potwierdzające nietypowe zjawisko, wyjaśniła, że nadpłodnienie jest bardzo rzadką sytuacją. Wykluczyła też, aby podczas realizacji testu na ojcostwo mogło dojść do pomyłki.

- Zrealizowaliśmy badanie zgodnie z procedurą (...). Wykazało ono, że tylko jedno z bliźniąt to dziecko biologiczne mężczyzny domagającego się testu na ojcostwo - dodała dr Casas.

Przedstawicielka uczelni w stolicy Kolumbii, w której wykonano badania, poinformowała, że zgodnie z międzynarodowymi statystykami zjawisko superfekundacji zdarza się raz na 39 tys. przypadków bliźniąt dwujajowych.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne