Reklama

Reklama

Kolejny sukces "łowców cieni"

​Dzięki ustaleniom policjantów CBŚP zatrzymano w Belgii poszukiwanego listami gończymi i Europejskim Nakazem Aresztowania 33-letniego Karola M. Mężczyzna jest podejrzewany m.in. o kierowanie grupą przestępczą, która specjalizowała się w przestępstwach narkotykowych, ale też o podżeganie do nakłaniania do uprawiania prostytucji w prowadzonej przez siebie agencji towarzyskiej, która działała w Holandii. Trwa procedura ekstradycji zatrzymanego mężczyzny do Polski.

Pod koniec grudnia 2015 roku w Antwerpii (Belgia) zatrzymano 33-letniego Karola M. W realizacji, bezpośrednio na miejscu, uczestniczyli policjanci belgijscy z Fast Team - komórki zajmującej się poszukiwaniami najgroźniejszych przestępców.  Ich działania nie byłyby jednak możliwe bez wcześniejszych precyzyjnych ustaleń, których dokonali policjanci z Wydziału I Zarządu III Centralnego Biura Śledczego Policji, tzw. łowcy cieni. 

Reklama

Zatrzymany mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania od listopada 2009 r. Był poszukiwany dwoma listami gończymi oraz Europejskim Nakazem Aresztowania. 

33-latek jest podejrzewany o zorganizowanie i kierowanie grupą przestępczą zajmującą się wewnątrzwspólnotowym przemytem środków odurzających - szacuje się, że w wyniku działania tej grupy przemycono na teren Polski 300 kg marihuany.  Ponadto mężczyzna najprawdopodobniej odpowie za dostarczenie do Aresztu Śledczego w Lublinie 1,5 kg marihuany oraz 100 gramów amfetaminy, a także za nakłanianie do sfałszowania dowodu osobistego. 

Karol M.  podejrzewany jest również o to, że podżegał do nakłaniania do uprawiania prostytucji w prowadzonej przez siebie agencji towarzyskiej, która działała na terenie Holandii. 

Trwa procedura ekstradycji mężczyzny do Polski.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje