Reklama

Reklama

Kolejna ofiara śmiertelna tajemniczego wirusa w Chinach

Chińskie władze poinformowały o kolejnym śmiertelnym przypadku zakażenia nowym typem koronawirusa. 69-letni mężczyzna zmarł w mieście Wuhan, gdzie wcześniej wykryto ognisko zakażeń. O nowych przypadkach zakażenia wirusem poinformowały tymczasem władze Tajlandii.

Komisja Zdrowia w Wuhanie poinformowała o śmierci kolejnej osoby hospitalizowanej w wyniku zakażenia nowym typem koronawirusa. 

Reklama

Mężczyzna został przyjęty do szpitala w stanie poważnej niewydolności wielonarządowej. Wciąż nie jest jasne, co spowodowało zakażenia. Większość zakażonych to sprzedawcy lub klienci jednego z targów owoców morza w mieście Wuhan. 

Wiele przypadków

69-latek to druga ofiara śmiertelna wirusa w Wuhan.

16 stycznia informowano, że odnotowano już 41 przypadków zapalenia płuc. Podawano, że jeden pacjent zmarł. Jak ustalono, ofiara regularnie dokonywała zakupów na miejscowym targu owoców morza. Wcześniej wykryto u niego zmiany nowotworowe narządów w jamie brzusznej i chroniczną chorobę wątroby.

Przypadki zakażenia także w Japonii i Tajlandii

Przypadki zakażenia nowym typem wirusa, wywołującego ciężkie zapalenie płuc, stwierdzono już w Japonii i Tajlandii. Pacjenci z obydwu państw przebywali wcześniej w Wuhan.

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzegła przed możliwością rozprzestrzeniania się wirusa. 

Obawy potęguje okres wzmożonych podróży Chińczyków w związku ze zbliżającym się świętem wiosny, czyli okresem nowego roku według tradycyjnego kalendarza księżycowego.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama