Reklama

Reklama

KE wszczęła procedurę przeciw Polsce. Chodzi o tzw. "strefy wolne od LGBT"

Komisja Europejska wszczyna postępowanie w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego przeciwko Polsce związane z równością i ochroną praw podstawowych - poinformowano. Chodzi o tzw. "strefy wolne od LGBT".

"W przypadku Polski Komisja uważa, że władze polskie nie ustosunkowały się w pełni i w odpowiedni sposób do zapytania Komisji dotyczącego charakteru i wpływu uchwał dotyczących tzw. stref wolnych od ideologii LGBT przyjętych przez kilka polskich regionów i gmin" - oznajmiła KE.

"Każdy człowiek w Europie może być tym, kim jest"

- Traktaty zapewniają, że każdy człowiek w Europie może być tym, kim jest, żyć tam, gdzie chce, kochać, kogo chce - podkreślała już wcześniej szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, pytana o tzw.  "strefy wolne od LGBT" w Polsce.

Postępowanie także przeciw Węgrom 

Komisja Europejska w czwartek zdecydowała też o wszczęciu postępowania o naruszenia prawa UE przeciwko Węgrom "w związku z naruszeniem praw podstawowych osób LGBTIQ". Sprawa dotyczy uchwalonej niedawno ustawy, "która w szczególności zakazuje dostępu lub ogranicza dostęp osobom poniżej 18. roku życia do treści, które promują i przedstawiają tzw. rozbieżność w stosunku do tożsamości odpowiadającej płci w chwili urodzenia, zmianę płci lub homoseksualizm oraz obowiązku zamieszczenia specjalnej adnotacji na książce dla dzieci zawierających treści LGBTIQ".

Reklama

Węgry mają dwa miesiące na ustosunkowanie się do zastrzeżeń przedstawionych przez KE.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje