Reklama

Reklama

Katastrofa samolotu w USA. Zginęło dziewięć osób

Dziewięć osób zginęło, a trzy zostały ranne w katastrofie niewielkiego samolotu w stanie Dakota Południowa - poinformowały w sobotę władze.

Jak oświadczył Peter Knudson z Narodowego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) jednosilnikowy samolot Pilatus PC-12 rozbił się w sobotę, o godz. 12.30 czasu lokalnego, wkrótce po starcie z lotniska w Chamberlain, miejscowości położonej w odległości ok. 225 km na zachód od Sioux Falls.

Reklama

Maszyna leciała do Idaho Falls, w stanie Idaho. Na pokładzie znajdowało się 12 osób. Dziewięć osób, w tym pilot, poniosło śmierć, a trzy doznały obrażeń. Według lokalnych mediów wśród ofiar było dwoje dzieci.

Katastrofa nastąpiła w złych warunkach atmosferycznych, podczas burzy śnieżnej.

Wszczęto dochodzenie w celu ustalenia przyczyn tragedii. Knudson poinformował, że czynnik pogodowy zostanie wzięty pod uwagę. Dodał, że pogoda utrudnia dotarcie na miejsce katastrofy.

 

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama