Reklama

Reklama

Kara śmierci za narkotyki? "Zabijają nasze dzieci"

Prezydent USA Donald Trump powiedział w sobotę, że USA powinny rozważyć wprowadzenie kary śmierci lub dożywotniego więzienia za przestępstwa narkotykowe - poinformował w niedzielę portal CNN.

"Myślę, że to temat nad którym musimy zacząć myśleć. Nie wiem, czy jesteśmy na to gotowi - nie wiem, czy ten kraj jest na to gotowy", powiedział Donald Trump podczas wiecu wyborczego republikanina Ricka Saccone.

Trump powiedział, że osoby skazane za zamordowanie jednej osoby w niektórych przypadkach stają w obliczu wyroku śmierci lub dożywotniego więzienia bez możliwości zwolnienia warunkowego.

Dodał, że ktoś może "zabić 5 tys. osób narkotykami, ponieważ je przemyca, zarabia dużo pieniędzy, a ludzie umierają", a następnie nie poniesie tak wysokiej kary.

Reklama

"To dlatego mamy problem" - powiedział Trump. (...) "Ci ludzie zabijają nasze dzieci i zabijają nasze rodziny, a my musimy coś zrobić".

Trump dodał, że nie można poprzestać na tworzeniu komitetów, w których ludzie  spotykają się, "zjadają posiłek i rozmawiają, rozmawiają, rozmawiają, a dwie godziny później piszą raport".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy