Reklama

Reklama

Kanada: Liczba ofiar katastrofy kolejowej wzrosła do 20

Władze kanadyjskiej prowincji Quebec poinformowały, że liczba potwierdzonych śmiertelnych ofiar sobotniej katastrofy kolejowej w rejonie miejscowości Lac-Megantic wzrosła do 20. Uprzedzono jednak, że wszystkie osoby uznawane za zaginione najprawdopodobniej także nie żyją.

Liczbę zaginionych, po weryfikacji, zmniejszono z 60 do 30. W połączeniu z osobami, których zwłoki odnaleziono łączna liczba ofiar wykolejenia się i pożaru wagonów cystern wyniosłaby 50.

Reklama

- Skontaktowaliśmy się z rodzinami tych 50 osób, prawdopodobnie nieżyjących - powiedział inspektor policji Michel Forget.

Szef kolejowej firmy Rail World Inc., do której należał pociąg, Edward Burkhardt, oświadczył w środę, że do tragicznej w skutkach katastrofy pociągu w kanadyjskiej prowincji Quebec doszło z winy obsługi, która   nie zaciągnęła ręcznych hamulców.

Burkhardt dodał, że w obowiązkach zawieszony został maszynista  pociągu. Ów maszynista zeznał, że zaciągnął 11 ręcznych hamulców, ale "sądzimy, że to nieprawda" - oświadczył Burkhardt. "Początkowo mu uwierzyliśmy, ale teraz nie wierzymy".

Złożony z pięciu lokomotyw i 72 wagonów-cystern pociąg, który przewoził ropę z amerykańskiego stanu Północna Dakota do wschodniej Kanady, został odstawiony na bocznicę na noc w odległości 13 kilometrów od Lac-Megantic.

Na krótko przed godz. 1 skład zaczął się staczać po pochyłości i wykoleił się w centrum miasta. Cztery zawierające po ponad 100 tys. litrów ropy cysterny zapaliły się i wybuchły. Eksplozje i wywołany nimi pożar spowodowały znaczne zniszczenia w liczącym 6 tys. mieszkańców miasteczku, położonym około 250 kilometrów na wschód od Montrealu.

Dowiedz się więcej na temat: Kanada | katastrofa kolejowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne