Reklama

Reklama

Kambodża: Uwaga na fałszywe dolary

Policja w Kambodży udaremniła rozprowadzenie w tym kraju 7 milionów fałszywych dolarów. Próbę wprowadzenia do obiegu studolarowych fałszywek podjęło trzech oficerów tajskiej marynarki wojennej. Dolary amerykańskie zastępują w Kambodży bardzo często miejscową walutę i pozostają w powszechnym użyciu.

Trzech marynarzy aresztowanych przez kambodżańską policję nie ujawniło, skąd pochodziły fałszywe dolary. Wiadomo, że chcieli je oni wprowadzić do obiegu na khmerskiej prowincji, gdzie szanse na wykrycie fałszywek byłyby znacznie mniejsze.

Media w Tajlandii podkreślają, że dla Królewskiej Marynarki Wojennej skandal jest powodem "ogromnego wstydu". Oficerowie w trybie natychmiastowym zostali już wyrzuceni z armii. Sprawująca obecnie w Tajlandii władzę junta wojskowa stara się tworzyć pozytywny wizerunek armii zarówno w kraju, jak i za granicą.

Fakt, że przestępstwa dopuścili się wojskowi, rzucił‚ zdaniem komentatorów, cień na siły zbrojne, które niejednokrotnie były już w Tajlandii oskarżane przez niezależnych ekspertów o nadużywanie wpływów. Graniczyło ono niekiedy z łamaniem prawa.

Wprowadzanie w Kambodży do obiegu fałszywych banknotów dolarowych nie jest zjawiskiem nowym, ale próba przemytu aż 7 milionów fałszywych dolarów jest przypadkiem bez precedensu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy