Reklama

Reklama

Joe Biden: Musimy spowolnić nasz wkład w zmiany klimatu

Joe Biden oszacował, że szkody spowodowane zjawiskami pogodowymi w tym roku wyniosą ponad 100 miliardów dolarów. - Musimy dokonać inwestycji, które spowolnią nasz wkład w zmiany klimatu, dziś, a nie jutro - stwierdził prezydent USA.

Prezydent USA Joe Biden powiedział we wtorek w stanie Kolarodo, że ekstremalne zjawiska pogodowe będą w tym roku kosztować Stany Zjednoczone ponad 100 miliardów dolarów.

Kolorado było jego ostatnim przystankiem podróży, w trakcie której odwiedził trzy stany, które w tym roku ucierpiały szczególnie w wyniku pożarów, będących skutkiem ocieplenia klimatu.

Wcześniej Biden był w Kalifornii i Idaho.

Szkody gospodarcze

Jak zauważa agencja Reuters, Biden zamierzał wykorzystać tę podróż do zyskania poparcia dla planów wydatków jego administracji na infrastrukturę, mających na celu walkę z rosnącym zagrożeniem zmianami klimatycznymi.

Reklama

- Musimy dokonać inwestycji, które spowolnią nasz wkład w zmiany klimatu, dziś, a nie jutro - powiedział Biden i dodał, że kolejne niebezpieczne zjawiska pogodowe mogą pojawić się ze wzmożona siłą.

Amerykański prezydent oszacował, że szkody gospodarcze, spowodowane zjawiskami pogodowymi, w tym roku wyniosą ponad 100 miliardów dolarów. W zeszłym roku tego typu szkody pochłonęły 99 mld dol.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne