Reklama

Reklama

Izrael: Zawaliła się trybuna w synagodze na Zachodnim Brzegu. Są ofiary i ranni

Dwie osoby zginęły, a ponad 150 odniosło obrażenia w wyniku zawalenia się w niedzielę trybuny w wypełnionej ludźmi synagodze w jednym z żydowskich osiedli na Zachodnim Brzegu Jordanu - podały izraelskie służby medyczne.

Zabici to około 50-letni mężczyzna oraz 12-letni chłopiec. Medycy poinformowali, że opatrzono ponad 157 osób.

Wcześniej informowano o co najmniej 60 rannych.

Do zdarzenia doszło w Giwat Zeew na północ od Jerozolimy podczas chasydzkich nabożeństw w wigilię żydowskiego święta Szawuot, nazywanego też żydowskimi Zielonymi Świątkami.

Na filmie zamieszczonym w mediach społecznościowych widać, jak w pewnym momencie najwyższa część zatłoczonej trybuny zapada się z wysokości kilku metrów, a wraz z nią spadają dziesiątki osób. Podczas incydentu w synagodze obecnych było ok. 650 osób.

Reklama

To kolejne w ostatnim czasie tragiczne zdarzenie w trakcie świętowania w Izraelu. Na początku maja wskutek paniki podczas święta religijnego na górze Meron na północy Izraela śmierć poniosło 45 ultraortodoksyjnych Żydów.


Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje