Reklama

Reklama

Irlandia nie odpowie UE ws. traktatu

Irlandia nie będzie gotowa do przedstawienia rozwiązań w sprawie odrzuconego w referendum Traktatu z Lizbony na następnym szczycie Unii Europejskiej w październiku - oświadczył szef irlandzkiej dyplomacji Micheal Martin.

- Dostarczymy okresowy raport na październikowy szczyt, ale nie sądzimy, że w październiku będziemy mieć już gotowe rozwiązania - powiedział Martin na konferencji prasowej podczas szczytu UE w Brukseli.

Reklama

- Potrzebujemy więcej czasu, by przeanalizować rezultaty (referendum) i odczucia w stosunku do Unii Europejskiej, które się kryją za tym głosowaniem - tłumaczył.

Tymczasem szef Komisji Europejskiej Jose Barroso, a także wielu unijnych polityków deklarowało , że "irlandzki okres refleksji" powinien trwać nie dłużej niż do jesiennego szczytu UE w październiku. W tym czasie kraje, które jeszcze nie ratyfikowały traktatu, mają kontynuować proces.

- Będziemy cierpliwi tylko do października - powiedział przewodniczący Parlamentu Europejskiego Hans-Gert Poettering na konferencji prasowej. - Wtedy będziemy musieli dysponować mapą drogową, co dalej z traktatem - dodał.

- 19 krajów ratyfikowało Traktat z Lizbony. Ich wola musi być szanowana - podkreślił przewodniczący PE.

Dowiedz się więcej na temat: referendum | Traktat Lizboński | Irlandia | Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje