Reklama

Reklama

Iran zaatakował Izrael? Jest reakcja

Armia izraelska odpowiedziała na atak przeprowadzony przez siły irańskie na część Wzgórz Golan należącą do Izraela - poinformował rzecznik izraelskiej armii. Wcześniej izraelskie wojsko podało, że około 20 rakiet wystrzelono z syryjskiej części Wzgórz Golan - podał Reuters w czwartek.

Około 20 rakiet zostało wystrzelonych przez siły irańskie w południowej Syrii po północy w czwartek; niektóre pociski zostały przechwycone przez system obrony Izraela - podał "The Times Of Israel". Na Wzgórzach Golan rozbrzmiewają syreny alarmowe - dodał Reuters. 

Nie ma doniesień o ofiarach po stronie Izraela. Zasięg szkód w izraelskich bazach wojskowych jest "ograniczony" - powiedział rzecznik armii Jonathan Conricus. 

Rzecznik izraelskiej armii  nie wyjaśnił, jak armia Izraela odpowiedziała na atak.

Ze strony syryjskiej, państwowe media powołujące się na wojska Baszara al-Asada przekazały oświadczenie: "Syryjskie siły powietrzne skonfrontowały rakiety na terytorium Syrii".

Reklama

Wcześniej w tym tygodniu Izrael poinformował, że odnotował "nasiloną aktywność" sił irańskich w regionie, a wojsko izraelskie zostało postawione w stan wysokiej gotowości.

Drugi atak Izraela

Izraelskie samoloty bojowe zaatakowały syryjskie terytoria rakietami w czwartek rano po raz drugi, a syryjskie służby obrony przeciwlotniczej odpowiedziały - podał Reuters za syryjską państwową agencją medialną SANA w czwartek rano.

Syryjskie siły obrony przeciwlotniczej zestrzeliły w czwartek "dziesiątki izraelskich nad syryjskim niebem" wcześnie rano w czwartek - podała SANA, natomiast AFP poinformowało, że pociski zniszczyły syryjskie instalacje radarowe. 

Rakiety wystrzeliwane są z okupowanych terytoriów palestyńskich, a ich celem jest miasto Baath w prowincji Al-Kunajtira, które zostało ostrzelane tuż po północy, podała syryjska agencja prasowa. Obrona przed atakiem była transmitowana na żywo przez państwową telewizję al-Ikhbariya - podał Reuters.

Syryjska obrona przeciwlotnicza przechwytuje pociski izraelskie, jednak kilka z nich trafiło w pozycje syryjskiej obrony przeciwlotniczej - podało AFP, a jeden z nich trafił w skład amunicji - podał Reuters. (PAP)

Syryjska państwowa telewizja podała, że kilka izraelskich rakiet zostało zestrzelonych na południe od miasta Hims. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama