Reklama

Reklama

Irak: Zatrzymano 12-latka, który chciał się wysadzić w powietrze

Zaledwie dzień po zamachu bombowym podczas wesela w tureckim mieście Gaziantep w pobliżu granicy z Syrią, w którym zginęło co najmniej 51 osób, a prawie 100 zostało rannych, w Iraku zatrzymano 12-latka, który uzbrojony był w pas szahida i chciał się wysadzić w powietrze. Chłopiec został zatrzymany przez policję i rozbrojony - podaje "Daily Mail".

Niedoszły zamachowiec został zatrzymany w irackim mieście Kirkuk, położonym na północ od Bagdadu. Jak informuje "Daily Mail" wybuchnął on płaczem, gdy został ujęty przez policję. W chwili zatrzymania miał na sobie koszulkę z wizerunkiem piłkarza FC Barcelony Lionela Messiego.

Prawdopodobnie 12-latek chciał zdetonować ładunek na zewnątrz szyickiego meczetu. Próbę zamachu przypisuje się Państwu Islamskiemu (IS).

Reklama

W zamieszczonym w sieci filmie widać, jak dwóch mężczyzn trzyma chłopca, podczas gdy dwóch kolejnych ostrożnie zdejmuje z niego pas z ładunkami wybuchowymi.

Zamach w Gaziantep i udaremniona próba zamachu w irackim mieście Kirkuk świadczą o tym, że Państwo Islamskie coraz częściej wykorzystuje do walki nieletnich.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje