Reklama

Reklama

Irak: Atak powietrzny na Ramadi, zginęło 25 rebeliantów

​Irackie siły powietrzne przeprowadziły we wtorek uderzenie na miasto Ramadi, które zostało częściowo zajęte przez rebeliantów związanych z Al-Kaidą. W tym ataku zginęło 25 bojowników - poinformował rzecznik irackiego ministerstwa obrony.

Jak podano, irackie siły "namierzyły wiele pojazdów wypełnionych bronią ciężką" na placu w Ramadi, ok. 100 km na zachód od Bagdadu. Cele te zostały ostrzelane pociskami rakietowymi, zginęło 25 rebeliantów i zniszczono broń.

W nocy z poniedziałku na wtorek siły rządowe próbowały odzyskać kontrolę nad dzielnicami opanowanymi przez bojowników związanymi z Al-Kaidą, ale bez rezultatu.

Reklama

Jak relacjonował kapitan policji z Ramadi, walki wybuchły o godz. 23, a zakończyły się o godz. 6. Siłom bezpieczeństwa nie udało się jednak przedostać do stref kontrolowanych przez Islamskie Państwo Iraku i Lewantu (ISIL). Według źródeł medycznych w walkach tych zginęło czterech cywilów, a 14 zostało rannych.

Do zaciętych walk między irackimi siłami specjalnymi i rebeliantami związanymi z Al-Kaidą dochodzi również w okolicy Faludży, ok. 60 km na zachód od Bagdadu. To drugie, obok Ramadi, z zajętych w ostatnim czasie przez bojowników irackich miast.

Od niedzieli przedstawiciele irackich władz sygnalizowali przygotowania w celu odbicia Faludży, ale ministerstwo obrony zapewniło we wtorek, że ten atak nie nastąpi natychmiast, aby umożliwić cywilom opuszczenie miasta.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje