Reklama

Reklama

Interfax: Trzy zamachy na południu Rosji

Jak informuje Interfax, trzech zamachowców samobójców przeprowadziło ataki w Kraju Stawropolskim na południu Rosji. Jak podaje Reuters, nikt - oprócz zamachowców-samobójców - nie zginął w atakach.

Trzej zamachowcy zginęli w ataku, czwarty został zabity - podała agencja RIA Nowosti, która powołuje się na źródła w strukturach siłowych.

Reklama

"W sąsiedztwie z terenem posterunku rejonowego zaczęła się walka, terroryści samobójcy starali się przedostać na teren posterunku policji, ale im się to nie udało" - powiedziało źródło w strukturach siłowych, cytowane przez agencję Interfax i inne media. Źródło to dodało, że trzech zamachowców przeprowadziło samobójcze eksplozje w odległości pięciu-sześciu metrów od budynku posterunku.

Media przekazały informację o co najmniej pięciu eksplozjach.

Do zamachu doszło około 10.40 czasu moskiewskiego (godz. 9.40 w Polsce). Nowosielskoje znajduje się około 120 km na wschód od Stawropola.

Kraj Stawropolski leży na Kaukazie, na południu europejskiej części Federacji Rosyjskiej. Od północy graniczy z obwodem rostowskim, Kałmucją, od wschodu z Dagestanem, od południa z Czeczenią, Osetią Północną, Kabardo-Bałkarią oraz Karaczajo-Czerkiesją, a od zachodu z Krajem Krasnodarskim.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje