Reklama

Reklama

Indonezja: Zakażony koronawirusem wszedł na pokład samolotu. Był przebrany za żonę

Chory na COVID-19 mężczyzna wszedł na pokład samolotu w przebraniu kobiety, z twarzą zasłoniętą nikabem. Wcześniej wylegitymował się dokumentami swojej żony i przedstawił negatywny wynik jej testu na koronawirusa. Trafił na kwarantannę. Dochodzenie w sprawie jego występku będzie kontynuowane.

Podczas lotu z Dżakarty do Ternate w prowincji Moluki Północne osoba z obsługi samolotu zauważyła, jak pasażer przebiera się w toalecie - poinformowała wyjaśniająca incydent indonezyjska policja.

Mężczyzna udający kobietę został przekazany w ręce funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa.

"Kupił bilet lotniczy na nazwisko żony, zabrał ze sobą jej dokument tożsamości i wynik testu PCR, a także certyfikat szczepienia. Wszystko na nazwisko żony" - tłumaczył szef policji w Ternate Aditya Laksimada.

Trafił na kwarantannę

Policja po przylocie poddała mężczyznę testowi PCR, który wyszedł pozytywnie. Służby poinformowały, że mężczyzna przebywa na kwarantannie u siebie w domu, a dochodzenie w sprawie będzie kontynuowane.

Reklama

W Indonezji trwa kolejna fala pandemii COVID-19. W ciągu ostatniej doby zarejestrowano w kraju niemal 34 tys. nowych zakażeń i ponad 1300 zgonów. Od początku pandemii całkowita liczba przypadków COVID-19 w Indonezji wynosi 2,9 mln i ponad 77,5 tys. zgonów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje