Reklama

Reklama

Indonezja: Katastrofa samolotu. Spadł na osiedle mieszkaniowe

Indonezyjski wojskowy samolot transportowy Hercules spadł we wtorek na hotel i domy w mieście Medan na północy Sumatry, w wyniku czego zginęło co najmniej 30 osób - podały tunezyjskie służby ratownicze i poszukiwawcze.

Przedstawiciele szpitala w Medanie poinformowali, że do kostnicy trafiło do tej pory 20 ciał. Trwają poszukiwania ewentualnych kolejnych ofiar. Nie ustalono jeszcze, czy zabici to członkowie załogi, czy cywile.

Według policji szczątki znajdują się we wraku i w zrujnowanych budynkach.

Wcześniej indonezyjskie służby ratownicze i poszukiwawcze przekazały agencji Reutera, że śmierć poniosło co najmniej 30 ludzi.

Indonezyjska armia poinformowało, że na pokładzie znajdowało się 12 osób, w tym trzech pilotów. Pilot sygnalizował wieży kontroli lotów, że samolot musi zawrócić z powodu problemów z silnikiem.

Reklama

Samolot leciał z bazy sił powietrznych w Medanie w kierunku wysp Natuna na Morzu Południowochińskim. Rozbił się kilka minut po starcie, ok. 5 km od bazy.

W przeszłości w Indonezji dochodziło do wypadków samolotów wojskowych. W kwietniu myśliwiec F-16 zapalił się podczas startu w bazie wojskowej w Dżakarcie. Pilot zdołał się katapultować i wyszedł z wypadku jedynie z lekkimi obrażeniami.

Medan liczący 3,4 mln mieszkańców jest trzecim najludniejszym miastem Indonezji, po stolicy Dżakarcie i Surabayi.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy