Reklama

Reklama

Indie: Żołnierz zabił pięciu kolegów w Kaszmirze i popełnił samobójstwo

Indyjski żołnierz w nocy ze środy na czwartek otworzył ogień do kolegów w obozie wojskowym w Kaszmirze. Zastrzelił pięciu z nich, a następnie popełnił samobójstwo - poinformował rzecznik armii.

Napastnik należał do oddziału zwalczającego muzułmańskich rebeliantów, który stacjonował w miejscowości Safapora, ok. 20 km na północ od miasta Śrinagar w północno-zachodnich Indiach.

Reklama

Wszczęto śledztwo, by ustalić, czy żołnierz był pod wpływem stresu.

Indyjscy żołnierze wysyłani do Kaszmiru pracują w trudnych warunkach. Wielu z nich podczas przeciągających się operacji antyrebelianckich przez długi czas nie może wziąć urlopu. Pracę utrudniają warunki pogodowe. Agencja AFP pisze, że ostatnio armia wprowadziła zajęcia z jogi, które mają pomóc żołnierzom radzić sobie ze stresem.

Spór o Kaszmir trwa między Indiami i Pakistanem, mocarstwami atomowymi, od 1947 roku; w tym czasie doszło między nimi do trzech wojen. Indie zarządzają południową częścią Kaszmiru, a Pakistan północną.

Od 1989 roku w części indyjskiej - stanie Dżammu i Kaszmir - trwa powstanie separatystów muzułmańskich, w którym życie straciły dziesiątki tysięcy ludzi. Rebelianci chcą odłączyć się od Indii i przyłączyć do Pakistanu.

Dowiedz się więcej na temat: Indie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne