Reklama

Reklama

Indie: Zabiła swoją rodzinę, bo nie zgodziła się na jej ślub. Czeka na powieszenie

W 2008 roku Shabnam Ali wraz z kochankiem zamordowała swoją siedmioosobową rodzinę, która nie zgadzała się na jej ślub. Teraz ma być pierwszą kobietą straconą w Indiach od uzyskania niepodległości, bo zdaniem władz wyczerpała już możliwości odwołania się.

Władze indyjskiego więzienia w mieście Mathura rozpoczęły przygotowania do egzekucji 38-letniej Shabnam Ali. Jak informuje Polsat News, w więzieniu w stanie Uttar Pradesh trwa modernizacja 150-letniej szubienicy.

Reklama

Shabnam Ali otrzymała wyrok śmierci za zabójstwo siedmiorga członków swojej rodziny - matki, ojca, dwóch braci, szwagierki, kuzyna i 10-miesięcznego bratanka. Skazana podała swoim ofiarom mleko ze środkami nasennymi. Gdy stracili przytomność, poderżnęła wszystkim gardła, a niemowlę udusiła.

Shabnam Ali, mając podwójny dyplom magistra z geografii i angielskiego, związała się z Saleemem, który nie skończył szóstej klasy. Rodzina nie zaakceptowała jej partnera. Shabnam Ali pochodziła z zamożnej rodziny należącej do etnicznej muzułmańskiej grupy Saifi, z kolei jej wybranek był ubogim Pasztunem, który utrzymywał się z pracy w tartaku. Zbrodnię obmyślili wspólnie i zrealizowali ją w nocy 14 kwietnia 2008 roku.

Czytaj więcej w Polsatnews.pl: Przygotowania do egzekucji kobiety w Indiach. Pierwszej od ponad 70 lat

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje