Reklama

Reklama

Indie: Uczniowie skakali z płonącego budynku. Co najmniej 15 nie żyje

Co najmniej 15 osób zginęło w pożarze, który w piątek wybuchł w czteropiętrowym budynku usługowym w mieście Surat na zachodzie Indii - poinformowały władze stanu Gudżarat. Większość ofiar to dzieci w wieku szkolnym.

Dramatyczne chwile nagrała prywatna stacja telewizyjna NDTV. W materiale filmowym widać ludzi skaczących z najwyższego piętra budynku lub próbujących w oparach gęstego dymu uciekać schodami w dół.

Reklama

Miejscowe władze podały, że większość ofiar to uczniowie, którzy uczęszczali na zajęcia w mieszczącym się w budynku centrum nauczania. Powołując się na świadka wydarzeń, agencja Reuters napisała, że w pożarze zginęły dzieci w wieku szkolnym.

"Akcja ratunkowa zakończyła się, zginęło 15 osób" - poinformowało biuro prasowe głównego ministra stanu Gudżarat Vijaya Rupaniego, który zarządził śledztwo w tej sprawie i zobligował odpowiednie organy do przedłożenia mu raporu w ciągu trzech dni.

Wyrazy współczucia rodzinom ofiar i rannym w pożarze przekazał premier Indii Narendra Modi, który na Twitterze napisał, że jest "niezwykle poruszony tragedią w Surat", i dodał, że osoby ranne otrzymają szybką pomoc państwa. 

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje