Reklama

Reklama

Indie: Głazy runęły na samochód. Nie żyją turyści

Głazy oderwane od skalnej ściany runęły na samochód w stanie Himachal Pradesh w północnych Indiach. Zginęło dziewięciu turystów. Trzy inne​ osoby zostały ranne - informuje BBC. W sieci opublikowano nagranie staczających się z góry głazów, które m.in. zniszczyły most.

Na Twitterze pojawiły się materiały filmowe pokazujące duże fragmenty skał toczące się w dół stromej doliny i uderzające w przecinający ją most, który wkrótce się zawalił. Skały niszczyły zaparkowane w pobliżu samochody.

Główny minister stanu Himachal Pradesh, Jairam Thakur, opisał ten incydent jako "rozdzierający serce".

Premier Indii Narendra Modi powiedział, że przesyła "serdeczne kondolencje rodzinom tych, którzy stracili życie". Dodał, że wszyscy poszkodowani otrzymają wsparcie z rządowego funduszu pomocy.

Ulewy i powodzie

Według gazety "Hindustan Times" część ofiar pochodziła ze stolicy kraju Delhi, odwiedzali popularną miejscowość turystyczną Chitkul.

Reklama

Lokalne władze i policja w związku z przewidywanymi silnymi opadami deszczu ostrzegają o dalszych możliwych osunięciach ziemi.

W sobotę w zachodnioindyjskim stanie Maharasztra zginęło co najmniej 136 osób po tym, jak ulewy zalały setki wiosek i zmiotły z powierzchni ziemi domy.

W części Indii od kilu dni zdarzają się lawiny błotne i powodzie wywołane ulewnymi deszczami. Kraj doświadcza skutków pory monsunowej, która trwa od czerwca do września każdego roku. 


Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje