Reklama

Reklama

Indie: Duchowny i trzech pracowników krematorium oskarżeni o gwałt i zabójstwo dziewięciolatki

Czterech mężczyzn, w tym hinduski duchowny, zostali oskarżeni o gwałt i zabójstwo dziewięcioletniej dziewczynki w New Delhi (Indie) - poinformowała lokalna policja. Grozi im kara śmierci.

Jak informuje CNN, do makabrycznych wydarzeń doszło 1 sierpnia w stolicy Indii Delhi. 

Zgwałcona i zamordowana

Dziewięciolatka poszła do krematorium po wodę. Tam miała zostać zgwałcona i zamordowana przez czterech mężczyzn - pracowników zakładu oraz hinduskiego duchownego. Policjant Ingit Pratap Singh przekazał CNN, że po zdarzeniu duchowny zadzwonił do matki dziewczynki i powiedział, że dziewczynka zmarła porażona prądem. 

Wraz z pracownikami krematorium przekonali rodziców dziecka, że angażowanie policji w sprawę byłoby kłopotliwe i skremowali ciało w ich obecności. 

Reklama

Protesty

Zdarzenie jednak wywołało duże poruszenie w wśród sąsiadów ofiary. Nocą na protestach zebrało się 200 mieszkańców, którzy domagali się wymierzenie sprawiedliwości. Policja aresztowała czterech mężczyzn pod zarzutem gwałtu i zabójstwa.

ZOBACZ: Tragedia na wakacjach. Nagła śmierć 37-letniej żony multimilionera

Także w następnych dniach setki osób gromadziły się na protestach, domagając się ukarania odpowiedzialnych za śmierć dziewczynki. Anil Kumar, jeden z protestujących, powiedział, że w mieście panuje "całkowite bezprawie". - Dziewięciolatka została zgwałcona, a administracja spała - mówił. - Chcemy jak najsurowszej kary dla oskarżonych, przykład powinien dawać rząd. Nie można lekceważyć bezpieczeństwa kobiet - dodał.

Sprawa zostanie rozpatrzona we wtorek w sądzie rejonowym, a następnie trafi do sądu przyspieszonego - poinformowało w komunikacie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Indii. 

Dziewięciolatka należała do społeczności Dalitów w Indiach, najbardziej uciskanej w hierarchii kastowej w hinduizmie.

System kastowy w Indiach

Chociaż system kastowy w Indiach został oficjalnie zniesiony w 1950 r., licząca 2000 lat hierarchia społeczna nadal istnieje. System kastowy kategoryzuje Hindusów przy urodzeniu, określając ich miejsce w społeczeństwie, to, jakie prace mogą wykonywać i kogo mogą poślubić.

Dalici - którzy według danych rządowych stanowią około 201 milionów osób z pośród 1,3 miliarda populacji Indii - są jedną z najbardziej uciskanych grup w systemie kastowym. Doświadczają oni szerzącej się dyskryminacji, przemocy seksualnej i napaści.

Według najnowszych danych indyjskiego Krajowego Biura Rejestrów Przestępczości w 2019 r. zgłoszono ponad 32 tys. przypadków gwałtów na kobietach. Jednak aktywiści uważają, że rzeczywista liczba jest znacznie wyższa, ponieważ wiele z nich ze strachu nie zgłosiło przestępstwa. 


Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje