Reklama

Reklama

Incydent z flagą na terenie konsulatu Holandii w Stambule

Mężczyzna wspiął się na dach holenderskiego konsulatu w Stambule i zdjął flagę. Zastąpił ją flagą Turcji - podają tureckie media. Mężczyzna stojąc na dachu budynku krzyczał "Allahu Akbar", czyli "Bóg jest wielki".

Dodatkowo przed konsulatem zgromadziła się grupa osób z tureckimi flagami, która wykrzykiwała antyholenderskie hasła. Turecka agencja informacyjna Dogan podała, że po tym incydencie flaga turecka została zdjęta, a jej miejsca zajęła znowu holenderska. Nie wiadomo kim był mężczyzna i jak dostał się na teren placówki.  

Incydent ma związek z napiętymi relacjami między Turcją a Holandią. Dwoje tureckich polityków musiało zrezygnować z udziału w politycznym wiecu poparcia tureckiego prezydenta na terenie Holandii. Jednemu wycofano zgodę na przylot, motywując to zagrożeniem dla porządku publicznego a druga osoba, która przyjechała samochodem, została eskortowana do granicy niemieckiej.

Reklama

Władze tureckie zapowiadają kroki odwetowe. Prezydent Turcji Recep Erdogan powiedział, że działania strony holenderskiej "przypominają mu sposób działania nazistów".  

Rząd Holandii oświadczył, że państwo to nie może współdziałać w przeprowadzaniu politycznej kampanii przez tureckich ministrów ze względu na zagrożenie dla porządku publicznego. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne