Reklama

Reklama

Incydent w Berlinie: Auto zjechało schodami na stację metra

Kilka osób zostało rannych w wypadku, do którego doszło w Berlinie. Chcący ominąć rowerzystę kierowca stracił panowanie nad samochodem, który po schodach zjechał na stację metra.

Na stacji berlińskiego metra Bernauer Strasse, w piątek wieczorem, miał miejsce incydent, który policja uznała za wypadek. Samochód zjechał po schodach na stację metra raniąc przy tym sześć osób.

Reklama

Naoczni świadkowie potwierdzili, że był to wypadek. Doszło do niego, gdy kierowca niewielkiego samochodu chciał ominąć rowerzystę. Stracił przy tym panowanie nad kierownicą i zjechał po schodach na peron stacji metra, gdzie samochód się zatrzymał.

Według informacji pogotowia ratunkowego trzy osoby zostały lekko ranne, a trzy, z cięższymi obrażeniami, zostały przewiezione do szpitala. Nie podano, czy wśród rannych jest też kierowca samochodu i rowerzysta.

Na miejscu wypadku natychmiast pojawiły się służby bezpieczeństwa i straż pożarna. W pierwszej chwili istniało podejrzenie, że mogło chodzić o zamach. Służby ratunkowe musiały wyciągać samochód przy pomocy ciężkiego sprzętu.

Ruch kolejki metra na trasie przez Bernauer Strasse przebiega obecnie bez utrudnień.

Małgorzata Matzke
Redakcja Polska Deutsche Welle

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje