Reklama

Reklama

Huragan Ida. Prąd w Nowym Orleanie będzie w połowie przyszłego tygodnia

Zasilanie powinno zostać przywrócone w Nowym Orleanie w połowie przyszłego tygodnia- poinformowały w piątek władze miasta. Mieszkańców powracających do miasta po ustąpieniu huraganu Ida władze ostrzegają, że z powodu braku podstawowych usług mogą, jak survivalowcy, liczyć tylko na siebie.

Burza pozbawiła energii elektrycznej ponad milion klientów w Luizjanie, ale według Entergy, firmy dostarczającej energię do Nowego Orleanu i większości miast i osiedli południowo-wschodniej Luizjany znajdujących na szlaku huraganu, prawie wszystkie "światła" w mieście powinny zostać ponownie włączone do środy.

Firma wydała oświadczenie, prosząc o cierpliwość. Poinformowała, że ponad 25 000 pracowników z 40 stanów próbuje naprawić 14 000 uszkodzonych słupów, ponad 2 200 uszkodzonych transformatorów i ponad 150 zniszczonych konstrukcji transmisyjnych.

- Proszę dostrzec, że tysiące pracowników i wykonawców jest obecnie w terenie, pracują dzień i noc, aby przywrócić zasilanie. Będziemy kontynuować pracę, dopóki każda społeczność nie zostanie przywrócona - powiedział Rod West, prezes grupy ds. użyteczności publicznej.

Reklama

"Samodzielna egzystencja"

Biuro szeryfa w parafii Lafourche ostrzegło powracających mieszkańców przed trudną sytuacją, która ich czeka - brak prądu, brak bieżącej wody, niewielki serwis telefonii komórkowej i prawie brak benzyny.

"Mieszkańcy mogą wracać do domów poza godziną policyjną, ale zaleca się, aby byli przygotowani do samodzielnej egzystencji" - napisało biuro na Facebooku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama