Reklama

Reklama

Huragan Eta. Co najmniej 20 ofiar śmiertelnych w Meksyku

Co najmniej 20 osób straciło życie w Meksyku w wyniku powodzi i lawin błotnych spowodowanych przez huragan Eta w Meksyku - podały w sobotę po północy władze tego państwa. Najwięcej strat w ludziach i zniszczeń odnotowano w położonym na południu stanie Chiapas.

W całym regionie huragan pociągnął za sobą ponad 180 ofiar śmiertelnych i spowodował wiele zniszczeń. Najwięcej ofiar odnotowano w Gwatemali, gdzie - jak podał w piątek (6 listopada) prezydent tego kraju Alejandro Giammattei - zginęło co najmniej 150 osób. Bezpośrednim powodem ich śmierci były osunięcia ziemi spowodowane ulewnymi deszczami.

Ludzi porywał nurt rzek

Reklama

W meksykańskim stanie Chiapas - jednym z najuboższych w kraju - żywioł uczynił nieprzejezdnymi dwadzieścia lokalnych dróg - pisze AFP. 

Lokalne władze podały, że ofiary śmiertelne to ludzie, których porwał rwący nurt rzek lub których pochłonęły lawiny błotne.

Wiatr do 240 km/h

Huragan Eta, który dotarł na ląd we wtorek na karaibskim wybrzeżu Nikaragui i został zakwalifikowany jako huragan 4. kategorii w 5-stopniowej skali Saffira-Simpsona, stopniowo słabnie. Minął już Nikaraguę i Honduras. Ulewne deszcze przeszły przez sześć krajów Ameryki Środkowej, w tym - przez Kostarykę, Panamę i Salwador.

Porywy wiatru w Gwatemali osiągały prędkość 240 km na godzinę,. W Meksyku wieje już z prędkością 140 km na godzinę. 

Żywioł uderzy w Kubę

W niedzielę huragan ma uderzyć w Kubę. Zagraża również Jamajce, Kajmanom i południowej Florydzie. Meteorolodzy ostrzegają, że nad Morzem Karaibskim Eta może odzyskać siłę i uderzyć w Kubę z większą niż obecnie mocą - pisze francuska agencja.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje