Reklama

Reklama

Holandia: W "polskim" sklepie doszło do eksplozji

Do sklepu z polskimi produktami wrzucono ładunek wybuchowy, który spowodował pożar. Zdarzenie miało miejsce w Lelystad w środkowej Holandii. To kolejny atak na sklep z polskimi produktami w tym kraju.

W nocy z niedzieli na poniedziałek w Lelystad nastąpiła eksplozja w "polskim" sklepie - podał dziennik "De Telegraaf". Nie ma informacji o ofiarach.

Do zdarzenia doszło około godz. 3.30. Jak informuje gazeta do supermarketu wrzucony został ładunek wybuchowy, który spowodował pożar.

Kolejny atak na "polski" sklep

Funkcjonariusze policji na miejscu badają okoliczności zdarzenia.

To kolejny atak na "polski" sklep w Niderlandach. Wcześniej dochodziło do nich w grudniu 2020 roku oraz na początku i w czerwcu bieżącego roku w Aalsmeer, Heeswijk-Dinther, Beverwijk i Tilburgu.

Policja powołała specjalny zespół, który miał zbadać czy nie mają one ze sobą związku. W czerwcu zatrzymano czterech podejrzanych, którzy przebywają obecnie w areszcie.

Reklama

Sklepy prowadzone m.in. przez Kurdów

Holenderska prasa używa sformułowania "polskie sklepy", ponieważ markety mają polskie nazwy i sprzedawane w nich są produkty z Polski. Najcześciej jednak sklepy te prowadzone są przez kurdyjskich przedsiębiorców.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy